Elektroniczne zestawy rozwojowe i moduły. Projektowanie i produkcja.

28 sie 2015

Modułowo nawiązuje współpracę z firmą Intel i wkracza w świat Internetu Rzeczy – IoT

/
Posted By

Ogłaszamy nawiązanie współpracy z firmą Intel Corporation, w ramach której, zaprojektowaliśmy zestaw rozwojowy Modulowo® Explore™ E dla platformy komputerowej Intel® Edison, kompatybilnej z Arduino® i Linux.

Intel® Edison to miniaturowa platforma komputerowa z dwurdzeniowym procesorem, Wi-Fi i Bluetooth, przeznaczona dla projektantów, programistów i firm oferujących rozwiązania związane z Internetem Rzeczy (ang. Internet of Things). Zestaw rozwojowy zaproponowany przez Modułowo, rozszerza możliwości platformy, w prosty sposób można dodać moduł GPS, sterownik silników, czujniki i o wiele więcej. Zwiększa się również zakres zastosowania rozwiązania, zestaw może posłużyć do celów edukacyjnych, do nauki programowania, a z drugiej strony, umożliwić szybką budowę prototypu i produkcję nowych rozwiązań.

Gdzie kupić?

ExploreE foto4

Szczegóły techniczne

Modulowo® Explore™ E dla Intel® Edison zawiera złącze dla platformy Intel® Edison, dwa złącza Modulowo® duoNECT™ dla modułów rozszerzających Modulowo® Explore™, dwa złącza micro USB, w tym USB OTG i konwerter USB/UART, przetwornik analogowo-cyfrowy ADC, 12-bitowy (opcjonalnie 16-bitowy), do pomiarów sygnałów analogowych, interfejsy SPI i I2C, konwerter poziomów napięć, który umożliwi podłączanie do platformy sygnałów o napięciu do +5V, ładowarkę baterii, złącze dla dodatkowego zasilania, diody LED sygnalizujące transmisję UART i zasilanie.

ExploreE foto2

ExploreE foto3B

ExploreE foto3

Do pobrania:

Informacja prasowa  (w języku polskim)

Press Release (w języku angielskim)

Explore E with IntelR Edison (w formacie ZIP)

Explore E with IntelR Edison (w formacie RAR)

 • Rafał

  Jestem pod wrażeniem tego artykułu. Gratuluję i życzę owocnej współpracy!

 • Zibi123

  Gratulacje! Mam nadzieję, że niedługo będę miał możliwość przetestowania, tak trzymać!

  • http://c Admin

   Dziękujemy! Zestaw będzie dostępny na początku października. Szczegóły tutaj modulowo.com/edison