Blog

27 Mar 2015

Arduino Day 2015

/
Posted By
/
Comments0

28 marca 2015 roku na całym świecie odbędą się spotkania i wydarzenia związane z popularną i otwartą platformą jaką jest Arduino. W tym roku wspieramy warsztaty w Gliwicach i Radomiu. W imieniu organizatorów zapraszamy na warsztaty, które na pewno są nietypowe i będą niezapomniane. Oficjalna strona wydarzenia Arduino Day 2015, a poniżej informacje o wydarzeniach w Polsce.


 

[su_box title=”Gliwice”] Zapraszamy was na największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Impreza organizowana przez Koło Naukowe Elektroniki Praktycznej oraz największy polskojęzyczny kanał w serwisie YouTube poświęcony elektronice – ElektroPrzewodnik.

Spotykamy się na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki (AEiI) Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Rozpoczniemy o godzinie 13:00 serią jakże interesujących wykładów.

Oprócz wykładów poświęconych platformie Arduino przygotowaliśmy konkurs zatytułowany Gra w Ciemno. Jedyny taki konkurs wiedzy o Arduino w Polsce! Po pytaniu eliminacyjnym zaprosimy do gry najszybsze osoby, które zmierzą się w walce o koperty. W kopertach ukryte są kupony zniżkowe a także nagrody rzeczowe od naszych partnerów. Aby zdobyć kopertę należy odpowiedzieć na pytanie. Jeżeli gracz odpowie błędnie, będzie musiał zniszczyć własnoręcznie kopertę w niszczarce.

Po części wykładowej zapraszamy was na warsztaty, gdzie początkujący będą mieli okazję na własnej skórze poznać Arduino konstruując proste układy. Dla zaawansowanych natomiast przygotowaliśmy szereg interesujących modułów.

Dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli osobiście zjawić się na wydarzeniu uruchomimy transmisję na żywo w serwisie YouTube na kanale ElektroPrzewodnik.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia http://arduinoday2015.pl/ oraz na profilu wydarzenia na Facebooku
plakat[/su_box]

 


[su_box title=”Radom”]
Wydarzenie odbędzie się 28 marca w Publicznym Gimnazjum nr 22 przy ul. Rapackiego 24! Startujemy o 9:00!

Zapraszamy wszystkich, tych młodszych i tych starszych!

Program Arduino Day 2015 w Radomiu:

  1. Wstęp, powitanie, otwarcie spotkania.
  2. Co to jest Arduino?
  3. Wstęp do programowania.
  4. Warsztaty, czyli trochę praktyki.
  5. Arduino i Internet? Jak to połączyć?
  6. Zakończenie.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia http://arduinoradom.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/events/412794882232408/

PLAKAT-arduino2-1 (1)

[/su_box]