Blog

1 Lip 2014

Fundusz AIP Seed Capital inwestuje w „MODUŁOWO” 100 000 PLN

/
Posted By
/
Comments0

Fundusz AIP Seed Capital zainwestował w Modułowo 100 000 złotych . Fundusz wspiera najlepsze polskie startupy działające w fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój i wdrożenie nowych produktów, co oznacza: jeszcze więcej modułów, zestawów do montażu, opisów, kursów, artykułów, kodów źródłowych i oprogramowania.

Krótka historia startupu „Modułowo”:

Startup „Modułowo został założony w maju 2012 roku przez trzech studentów w inkubatorze przedsiębiorczości przy Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zaczęliśmy od projektowania układów elektronicznych na zlecenie i wprowadziliśmy do sprzedaży kilka autorskich modułów. Już po 4 miesiącach we wrześniu wygraliśmy StartUp Mixer i zostaliśmy nominowani do Startupu Roku 2012. Później, w lutym 2013 roku został nagrany krótki film o naszej pracy i emitowany w TVP Warszawa.

dyplom 3

W lipcu 2013 roku dwie osoby zrezygnowały z pracy w startupie. W kolejnych miesiącach rozwijałem startup, wprowadziłem do oferty nowe produkty, a we wrześniu jeden z nich został rekomendowany w książce Tomasza Francuza, AVR. Praktyczne projekty. W lutym 2014 roku opublikowałem system „Click And See” ułatwiający wyszukiwanie elementów elektronicznych i nie tylko.

cas_foto_3_zm

W maju 2014, w drugim tomie książki AVR. Układy peryferyjne został rekomendowany kolejny moduł, Xmega eXploreGO, zbudowany w oparciu o jeden z najnowszych mikrokontrolerów, układ umożliwiający odtwarzanie plików MP3, z możliwością rozszerzania o komunikacją radiową i BluetoothAktualnie w ofercie jest 26 modułów i zestawów do samodzielnego montażu.

PCA9635_PWMMOD-01 ATmega8 MOD-10 ATmega328P wyprowadzeniaf95b7e7eec96eac31158328494f3bc8f

Przez 2 lata działania startupu, zrealizowane zostało kilka ciekawych projektów na zlecenie, m.in. dzwonek zbliżeniowy z „podświetlaną ręką”, sterownik łodzi podwodnej, sterownik reklamy świetlnej czy miniaturowy kontroler sterujący dla platformy Raspberry PI.

ręka
zdjęcia elementów 2

Modułowo opuściło tysiące zestawów, modułów i sterowników elektronicznych, udostępniane były moduły w konkursach oraz wydarzeniach, na których elektronicy, robotycy, informatycy i majsterkowicze tworzyli niesamowite projekty.

Xmega eXploreGO Hantek uLAB1

Modułowo pngg

Dziękuję za docenienie i szansę na rozwój firmy.